Lifting wampirzy czyli terapia osoczem bogatopłytkowym

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest obiecującą terapią zarówno w zakresie medycyny estetycznej jak i w terapii dermatologicznej. Obecnie „wampirzy lifting” przyciąga coraz większą rzeszę zwolenniczek. Z każdym kolejnym rokiem wzrasta jego popularność. Wiele pań już przed 30. rokiem życia decyduje się na zabieg osoczem bogatopłytkowym, wychodząc z założenia, że lepiej jest przeciwdziałać niż leczyć. Terapia osoczem głęboko regeneruje i odżywia skórę, przywraca jej blask i zapobiega starzeniu się skóry. Lifting wampirzy stosowany w medycynie estetycznej ma na celu odmłodzenie twarzy i szyi, korekcję drobnych zmarszczek, blizn na twarzy czy rozstępów brzucha. Istotną zaletą zabiegu jest jego niewielka inwazyjność.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

W metodzie tej wykorzystywana jest naturalna umiejętność organizmu do autoregeneracji. Nowoczesne procedury umożliwiają uzyskanie tzw. „eliksiru młodości” z krwi pacjenta.

Osocze bogatopłytkowe jest bogatym źródłem różnego rodzaju czynników wzrostu, takich jak: PDGT, TGF, VEGF, EGF. Czynniki te posiadają właściwości stymulujące procesy naprawcze skóry. Osocze dostarcza także białka wpływające na procesy przylegania komórek (adhezji). Płytki krwi po aktywacji uwalniają adhezyjne glikoproteiny i różne czynniki wzrostu tworzące siatkę fibryny pod tkanką. W wyniku połączenia białek i czynników wzrostu z komórkowymi receptorami tkanki skóry (fibroblasty, komórki śródbłonka) w miejscu wstrzyknięcia aktywowany jest szereg zdarzeń międzykomórkowych. Następuje regeneracja w obszarze tkankowym. Wzrost i naprawa tkanek odbywa się mniej więcej przez okres 5 tygodni od wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego. W przeciwieństwie do innych metod odmładzających skórę, terapia osoczem jest naturalna, niesyntetyczna i nie zagraża ewentualną absorbcją czy syntezą przez bakterie.

Początkowo procedura ta stosowana była przez ortopedów w celu naprawy chrząstki stawowej czy regeneracji ścięgien. Osocze wykorzystywane jest także do odbudowy tkanki kostnej, gojenia ran, regeneracji oraz gojenia ran przyzębia.

Terapia osoczem znalazła także zastosowanie w leczeniu określonego typu łysienia nazywanego łysieniem androgenowym ( typ męski lub żeński). Ostrzykiwanie skóry głowy bogatopłytkowym koncentratem poprawia kondycję cebulek włosów a włosy są wzmocnione.

Często lifitng wampirzy jest zabiegiem poprzedzającym poważniejsze zabiegi o charakterze odmładzającym, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje.

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg składa się z 3 etapów.

  1. Pobranie krwi

  2. Przygotowanie koncentratu bogatopłytkowego

  3. Wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego

Przed samym zabiegiem w jałowy sposób pobierana jest krew pacjenta, która następnie jest umieszczana w probówce ze specjalnym odczynnikiem. Probówka wkładana jest do wirówki laboratoryjnej. Podczas wirowania płytki krwi oddzielają się. W wyniku tego procesu powstaje wysokoskoncentrowane osocze bogatopłytkowe o silnych właściwościach regeneracyjnych.

Sama procedura opiera się na wstrzykiwaniu osocza przy użyciu bardzo cienkiej igły. Zabieg wykorzystuje metodę mezoterapii igłowej. Nakłuwane miejsce wcześniej zostaje posmarowane kremem znieczulającym. Bez względu na to w którym miejscu wstrzykiwane jest osocze, liczba nakłuć jest bardzo duża. Taka procedura zapewnia wprowadzenie osocza w cały interesujący nas obszar skóry. Duża ilość wkłuć stymuluje naturalną regenerację komórek, skóra zaczyna produkować większą ilość kolagenu. Sam zabieg ma szybki przebieg i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji.

Wstrzyknięte osocze pobudza fibroblasty (komórki tkanki łącznej właściwej) do produkcji kolagenu, co automatycznie wpływa na poprawę jędrności skóry. Terapia osoczem pobudza tworzenie się nowych komórek macierzystych, dzięki czemu następuje odmłodzenie tkanek w naturalny sposób, zarówno w obrębie naskórka jak i skóry właściwej. Pobudza się metabolizm tkankowy, uszkodzone komórki są naprawiane.

Zalety liftingu wampirzego

  • Bezpieczeństwo – wstrzykiwana substancja jest w 100% biokompatybilna z organizmem pacjenta. W związku z tym zagrożenie wystąpienia alergii lub skutków niepożądanych jest znikome,

  • Naturalny efekt – terapia osoczem bogatopłytkowym zapewnia trwałe i naturalne efekty. Skóra jest odpowiednio zregenerowana. W wyniku biostymulacji komórek skóry zmarszczki są wygładzone oraz poprawia się ukrwienie skóry,

  • Wszechstronne zastosowanie – osocze bogatopłytkowe posiada szeroki wachlarz zastosowania. Wykorzystywane jest w profilaktyce i walce z procesami starzenia się skóry, w terapii przeciwdziałającej łysieniu czy w leczeniu blizn.

Efekty

Ważna jest świadomość, że na efekty terapii osoczem trzeba trochę poczekać. Skóra potrzebuje czasu na regenerację. Dopiero po około 3 miesiącach od zabiegu widoczny jest końcowy rezultat. Dzięki „liftingowi wampirzemu” skóra odzyskuje swój blask, poprawia się jej ukrwienie i koloryt. Dodatkowo poprawia się elastyczność i gęstość skóry, dzięki przebudowie włókien kolagenowych, zmarszczki są wygładzone.

Z kolei na skutek wstrzykiwania osocza w skórę głowy następuje znaczna poprawa w strukturze włosów. W wyniku terapii osoczem włosy są wzmocnione, gęstsze i pobudzone do wzrostu.

W zależności od wieku i potrzeb skóry terapię osoczem bogatopłytkowym można wykonywać do kilku razy w roku. Dzięki temu skóra bardzo dobrze się regeneruje i systematycznie otrzymuje ważne składniki odżywcze. Osobom poniżej 35. roku życia wystarczy 1 zabieg na 12-14 miesiące. W tym wieku terapia osoczem ma charakter profilaktyczny. Osoby pomiędzy 35 – 45. rokiem życia powinny się poddać kolejnemu zabiegowi po 9 – 12 miesiącach. Natomiast po 60. roku życia podawanie osocza powinno się odbywać po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią

  • choroby krwi

  • choroby o podłożu nowotworowym

  • terapia niektórymi rodzajami antykoagulantów

Nowy program rehabilitacji Post-Covid

Wraz ze wzrostem zachorowań na COVID-19 wzrasta liczba osób długotrwale odczuwających objawy związane z tą chorobą. U większości chorych na COVID objawy utrzymują się przez 2-3 tygodnie od zakażenia,...

Czytaj więcej
Powracający problem biegacza, czyli Shin Splints

Shin Splints  określany także jako przyśrodkowy zespół stresu piszczelowego. Jest to ból wzdłuż wewnętrznej krawędzi kości piszczelowej (piszczeli). Shin Splints  jest zwykle spowodowana powtarzającym się urazem tkanki mięśniowej otaczającej...

Czytaj więcej
Niestrawność i zgaga

Problem niestrawności dotyka coraz większej grupy osób. Może być spowodowana złymi nawykami żywieniowymi lub przewlekłym problemem trawiennym. Niestrawność może się objawiać bólem,dyskomfortem w górnej części brzucha (niestrawność) lub palącym bólem...

Czytaj więcej

Zarezerwuj swoją
wizytę
już dziś!