dr n. med. Maria Wieloch-Torzecka

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiada specjalizację z endokrynologii  i z chirurgii ogólnej. W 2010r  obroniła pracę doktorską pt.: „Ocena stężeń wybranych czynników późnego etapu angiogenezy u chorych z rakiem jelita grubego”. Obecnie pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Głownie gdzie wykonuje zabiegi operacyjne w ramach kontraktu z NFZ.

Ze względu na posiadaną specjalizację z chirurgii ogólnej i endokrynologii, w swojej pracy zawodowej zajmuje się zarówno diagnostyką, leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób z dziedziny endokrynologii : tarczycy i przytarczyc, przysadki i nadnerczy jak również z dziedziny chirurgii ogólnej( operacje wycięcia pęcherzyka żółciowego, plastyka przepuklin, wycięcie żylaków kończyn dolnych).

W związku z dużym zainteresowaniem ultrasonografią oraz stałą praktyką w wykonywaniu badań usg (około 2000 badań rocznie) w ramach diagnostyki wykonuje badania ultrasonograficzne: jamy brzusznej, nerek i pęcherza moczowego, prostaty, tarczycy, ślinianek, obwodowych węzłów chłonnych i tkanek miękkich oraz biopsję tarczycy i węzłów chłonnych.