Medyczny Trening Personalny

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom osób uprawiających sport zawodowo lub amatorsko, ale na wysokim poziomie klinika Avete rozszerzyła swój wachlarz usług o Medyczny Trening Personalny. Trening medyczny to połączenie kompetencji trenera personalnego i fizjoterapeuty. Jest niezbędny w m.in. w procesie rekonwalescencji po zabiegu operacyjnym (np.: rekonstrukcja ACL, powrót do sportu po cesarskim cięciu), po przebytej kontuzji czy jako program usprawniania w przewlekłych dolegliwościach układu ruchu lub jako strategia profilaktyki urazów i poprawy umiejętności sportowych.
Podczas wizyty diagnozujemy dysfunkcje ruchowe i wraz z ćwiczącym określamy indywidualne cele, tak, by trening był bezpieczny i skuteczny niezależnie od stopnia wytrenowania czy wieku.

 

Strefa treningu medycznego w klinice Avete składa się z 3 części – KARDIO, MED i POWER:

część KARDIO do ćwiczeń aerobowych; wyposażona m.in. w bieżnie, trenażery eliptyczne i ergometry rowerowe,

część MED do indywidualnego treningu medycznego, gdzie pracujemy nad swobodą ruchu (mobilnością), stabilizacją funkcjonalną, uruchomieniem nieaktywnych mięśni, przywróceniem naturalnego, oczekiwanego wzorca ruchowego. Do dyspozycji mamy: maty, rollery, piłki do lacrosse, masażery do punktów spustowych, powerbandy i minibandy oraz ogrom wiedzy terapeutów.

część POWER do ćwiczeń siłowych jest wyposażona w m.in.: podest do wolnych ciężarów, RIG do cross fitu, urządzenia KEISER z oporem pneumatycznym (od około 20 czerwca), bramę wielofunkcyjną CYBEX oraz obciążenia w wielu formach – od zwykłych hantelek, przez kettlebell, piłki lekarskie, slammballs, powerbags, powerbadns, po sztangi używane do trójboju siłowego, czy dwuboju olimpijskiego.